O Loktu Shi

O Loktu Shi

Vyrábíme pro Vás šátky a oblečení na nošení dětí. Věříme totiž, že rodičovská náruč je to nejlepší místo pro miminko. Pravé doma pro toho malého človíčka, který se sotva narodil. Věříme také, že láskyplný dotek a společné zážitky jsou ty nejlepší způsoby, jak navázat trvalé, dobré a láskyplné vztahy. Jejich podpora je naším cílem.

spolecna

Název firmy odkazuje na dlouhou tradici nošení v našich krajích. Ještě naše prababičky nosily svá miminka v loktuších nebo trávničkách, braly je všude s sebou a děti tak mohly být se svými maminkami a poznávat od malička svět kolem sebe. Na tuto tradici s pokorou navazujeme. 

Loktu She jako společnost měla ve svém začátku několik sudiček - žen, které se seznámily díky nošení dětí, a každá jí dala něco dobrého do vínku. Od svého založení v roce 2016 firma vyrostla a spousta věcí se změnila. Máme vlastní šicí dílnu, širokou nabídku šátků, oblečení i doplňků, skvělé kolegyně, milé spolupracovníky z řad rodičů, vstřícné dodavatele a narodilo se nám několik dětí.

Filozofie, na které naše podnikání stojí, je ale stále stejná:

Vyrábíme krásné a funkční výrobky za férovou cenu. Je pro nás důležité, aby to, co děláme, vycházelo z nás. Vzory na šátky kreslíme sami, s pomocí textilní výtvarnice je pak dotahujeme do finální podoby. Navrhujeme oblečení a vytváříme si vlastní střihy. Tomu, co děláme, věříme.

Volíme kvalitní materiály. Takové, aby vydržely. Aby byly zdraví neškodné. U vlny dbáme na to, aby bylo o ovce, ze kterých pochází, dobře postaráno.

Nevozíme věci zbytečně sem a tam. Pokud je to jen trochu možné (a možné to je skoro vždycky), volíme české a evropské dodavatele. Výroba samotná pak probíhá v České republice: v tkalcovnách s dlouhou tradicí výroby, v rodinné pletárně a hlavně v naší vlastní šicí dílně pod Ještědem.

Naše výrobky musí fungovat. Při vývoji využíváme vlastní zkušenosti s nošením dětí, spolupracujeme s lektorkami nošení dětí i se zkušenými nosícími rodiči. Novinky nejprve důkladně testujeme: teprve po vychytání všech připomínek můžou do světa!

Na základě zpětné vazby od zákazníků naše produkty pravidelně vylepšujeme. Budeme rádi, když nám napíšete, jak jste s nimi spokojení! Nejlépe na e-mail info@loktushe.cz.

Podporujeme rodiče při nošení dětí, osobně i na sítích. Víme, jak rozporuplné jsou informace, které se k novopečenému rodiči dostávají od odborníků, rodiny a z internetu. Každoročně pořádáme v Liberci festival Radost z rodičovství (je vždycky v lednu, přijeďte), píšeme články, přednášíme. Učíme rodiče, jak šátek zavázat a ukazujeme jim, jak si nošení zpříjemnit.

Rozvíjíme se. Zajímáme se o nejnovější poznatky týkající se nošení dětí a péče o ně, čteme vědecké studie, účastníme se přednášek a kurzů. Stejně sledujeme nové materiály a technologie výroby.

Spokojený tým je základ. Našim zaměstnancům vycházíme vstříc v jejich individuálních potřebách, podílejí se na rozhodování o chodu firmy, pracují v důstojných podmínkách za spravedlivou odměnu. Staráme se o dobré vztahy. Vzájemná inspirace a podpora je pro nás zásadní.

Jsme mámy malých dětí, o které pečujeme kontaktně, s láskou a respektem. Ne, v žádném případě nejsme dokonalé. Ano, někdy jsme taky protivné. Ne, nemáme doma vzorně naklizeno. A ano, zkombinovat péči o rodinu s podnikáním je docela hukot! Nešlo by to bez podpory našich úžasných partnerů a našich rodin, které nás podporují. Neustále se učíme, jak to všechno co nejlépe skloubit dohromady. Někdy je to náročné, někdy je to dobrodružné a často je to legrace.

Děkujeme, že jste na této cestě s námi.

Tým Loktu She