Jarní sleva 15 % na všechno zboží naší značky od 30. dubna do 8. května * Šátky * Ring slingy * Kabáty, bundy, sukně pro dospělé * Turky, sukně, kalhoty, kombinézy, rukavice pro děti * Pletené zboží * Slevový kód do Vaší objednávky je JARO21

Kojospánek (profesor James McKenna v Praze)

“Ženy často slyší, jak může jejich tělo dítěti uškodit, že ho můžou zalehnout a podobně. Místo toho by měly slyšet, co všechno jejich tělo pro dítě dělá a může udělat,” říkal dnes profesor James McKenna, spánkový antropolog, na sympoziu pořádaném ProsimSpinkej.
Jak málo oslavujeme všechny ty zázraky, které tělo ženy umí: nosit život po devět měsíců. Porodit ho. Poskytovat bezpečí a výživu, mateřské mléko, jehož úžasné vlastnosti věda objevuje (kojenců o nich ale vědí celou dobu ????).
Profesor McKenna mluvil o “kojospánku” - neoddělitelnosti společného spaní a kojení, kdy se miminku dostává kontaktu s maminčinou kůží, blízkosti, bezpečí, může se kojit podle potřeby, což má zásadní význam pro imunitu i růst. Ve vzduchu, který maminka vydechuje, je vyšší koncentrace CO2, která stimuluje dýchání miminka. Dokonalost! Kterou znovu objevujeme.

IMG_8207