Kojospánek (profesor James McKenna v Praze)

“Ženy často slyší, jak může jejich tělo dítěti uškodit, že ho můžou zalehnout a podobně. Místo toho by měly slyšet, co všechno jejich tělo pro dítě dělá a může udělat,” říkal dnes profesor James McKenna, spánkový antropolog, na sympoziu pořádaném ProsimSpinkej.
Jak málo oslavujeme všechny ty zázraky, které tělo ženy umí: nosit život po devět měsíců. Porodit ho. Poskytovat bezpečí a výživu, mateřské mléko, jehož úžasné vlastnosti věda objevuje (kojenců o nich ale vědí celou dobu ????).
Profesor McKenna mluvil o “kojospánku” - neoddělitelnosti společného spaní a kojení, kdy se miminku dostává kontaktu s maminčinou kůží, blízkosti, bezpečí, může se kojit podle potřeby, což má zásadní význam pro imunitu i růst. Ve vzduchu, který maminka vydechuje, je vyšší koncentrace CO2, která stimuluje dýchání miminka. Dokonalost! Kterou znovu objevujeme.

IMG_8207

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení