Rhododendrons Hope: příběh naděje

Šátek, který přestál hurikán

Na barvách pro tohoto krasavce s výjimečným složením jsme se shodly výjimečně rychle - s jeho názvem to potom bylo o dost těžší. Nápadů bylo dost, ale žádný nám k němu neseděl.

Zatímco jsme přemýšleli (a stříhali a šili), odjela naše kamarádka a správkyně skupiny Uneseni Loktu Shí Markéta na Floridu - a do kufru si vybrala právě černorůžové rododendrony. Přemýšlení nad názvem jsme měly zpestřené fotkami rozjařených holek z letiště, z New Yorku, z Floridy...

Pak se Markéta ozvala s tím, že se na ně řítí hurikán a že asi bude potřeba se evakuovat. Smysl pro humor ji nicméně neopouštěl, protože své hlášení doplnila odkazem na stejnojmennou píseň Dalibora Jandy.

Rhododendrons Hope - Florida

Začali jsme pravidelně sledovat zprávy o počasí a Markétiny průběžné reporty, v nichž psala, že to bude jako na chatě - bez vody a bez proudu - a že to s holkama určitě zvládnou. Poslaly i fotku skříně, do které se hodlaly zavřít.

Jak holky slíbily, tak splnily: řádění hurikánu i pobyt ve skříni přestály živé a zdravé a nám spadl kámen ze srdce.

Černorůžové rododendrony z evakuačního zavazadla si mezitím svůj název našly skoro samy: Hope - Naděje. Naděje, že ti, které máte rádi, přestojí nevlídnosti osudu, ať jsou kdekoli na světě. 

Při sledování hurikánu Irma bylo zcela zjevné, že Spojené státy - na které byla upřená velká část mediální pozornosti - si s přírodní katastrofou dokážou vzhledem k lepší infrastruktuře a nesrovnatelně silnější ekonomice poradit mnohem lépe než vážněji postižené a výrazně chudší země v Karibiku. Rozhodli jsme se proto věnovat 5% z každého prodaného kusu Rhododendrons Hope na konto Klubu přátel Člověka v tísni, z něhož se mimo jiné uvolňují peníze pro okamžitou pomoc při humanitárních katastrofách. Budeme rádi, když se k naší podpoře připojíte i vy.