Jantar - šátek který pomáhá

Jantar – šátek, který pomáhá

Před několika lety nám volali z tkalcovny, že mají nataženou osnovu, zbývá jí docela dost a nemají na ní co dát. Pokud bychom neměli objednávku, osnovu ustřihnou a vyhodí. Vyhodí! Chápete to? To přece nejde! A tak jsme se během pár minut s Aničkou dohodly – vypadalo to asi tahle:

„Baru, volali z tkalcovny, máme volnou osnovu, co na ní hodíme?“ – „Jaké máme příze skladem?“ – „Pořádně nevím, co nám tam všechno zbývá, ale určitě to bude pěkný…“ „Tak zkusíme borůvky? Ty by bylo fajn mít v nějaké nové barvě.“ – „Tak jo, zadám borůvky a třeba i nějaké ptáky a barevnost podle toho, co máme v tkalcovně.“ „Díky, domluveno.“

Ano, i takhle může probíhat rozhodování dvou podnikajících matek :) . Prostě bez velkého přemýšlení a kalkulování dají na intuici a rozhodnou se. Přiznám se, že to čekání na výsledek bylo občas hodně napínavé. Tentokrát se to povedlo a vznikly krásně něžné meruňkové borůvky. RS91

Krátce na to se naše cesty protkly s Pavlou Jantar Dandovou. Slovo dalo slovo a urodila se myšlenka na hlubší spolupráci. Jantar se věnovala podpoře rodičů vícerčat, sdílela svou vlastní cestu životem dvojčecí mámy a učila je vázat. Domluvily jsme se na našití dlouhých šátků, které by Jantar půjčovala rodičům dvojčat a nafocení fotonávodu………

…. A pak se seběhlo spousta věcí, obavy střídala naděje, ale nakonec bohužel přišla ta nejsmutnější zpráva. Meruňkové borůvky jsem pečlivě zabalila a uložila do horní police regálu, aby nebyly moc na očích. Pohled na ně příliš bolel.

Dlouho jsem kolem těchto rolí chodila a nevěděla, co s nimi. Jedním jsem si byla jistá – šátky z této látky nemohu prodávat, potřebuji, aby dělaly nezištnou radost, která mi bude dávat smysl.  A tak jsem to nechávala být a čekala, až přijde ta správná myšlenka a čas pro její provedení.W91 (3)

Myšlenka přišla

Vlastně to nakonec bylo snadné. Mojí blízkou kamarádkou je pěstounka na přechodnou dobu. Sdílím s ní příběhy dětí, které do jejího života přicházejí a je to mnohdy těžké. Jsem moc ráda, že jsem jí před lety naučila vázat a šátek, ring sling a nosítko jsou velkými pomocníky pro překonání traumat, která si děti přinesly. Pěstounská péče na přechodnou dobu je pro mě osobně velmi důležitou formou podpory dětí, které by jinak skončily v kojeneckém ústavu. Jsem přesvědčená, že každé dítě má zažít blízkost, něhu a lásku, kterou mu dává od jeho narození někdo, kdo je tu jen pro něj. Někdo, na koho se může spolehnout.

A tak bylo jasno. Meruňkové borůvky dostanou pěstouni a jsem moc vděčná, že se svolením rodiny může tento šátek nést jméno Jantar.

Vybrala jsem zastřešující organizaci s působností ve všech krajích - Alianci náhradních rodin ČR , z. s.

Do jejich sídla jsme poslali celkem 26 šátků, které budou distribuovány na jednotlivé krajské pobočky. V průběhu příštího roku uspořádáme setkání ve všech krajích, abychom pěstouny a pěstounky naučily vázat. Moc se na tato setkání těším. Kdybyste nám chtěli s jejich realizací pomoci, dejte mi vědět.

Mějte krásný advent, Bára

W91 (4)

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení