Pomáháme Ukrajině

Události posledních dní ve mě vyvolaly spoustu emocí. Mám strach, mám vztek, pláču, vysvětluji dětem co se děje, ačkoli mnohdy nevím, co říct a jak to celé uchopit. Soucítím s lidmi, kteří utíkají před válkou. S matkami, které s tím nejnutnějším opouštějí své muže, své domovy a s dětmi odcházejí do neznáma zachránit si holý život. S muži, kteří opouštějí své ženy a děti, aby bránily svou zem, svou svobodu, pravdu. Nesmírně obdivuji odvahu a statečnost všech ukrajinských mužů, žen i dětí.

Moc bych si přála, aby se tohle všechno nestalo. Přála bych si, aby byly rodiny zase spolu. Aby děti neměly noční můry a mohly usnout tátovi v náručí v bezpečí svých vlastních domovů .......To se ale bohužel asi dlouho nestane :-(

Cítím ale i radost a hrdost. Těší mě, jak přemýšlíme co můžeme udělat, jak můžeme pomoci, že považujeme za samozřejmé pomoc nabídnout. A jsem hrdá na tým Loktu She i své blízké, že do toho jdou se mnou. Děkuji!

Šijeme – darujeme - podporujeme

V těchto dnech šijeme pro ukrajinské ženy prchající před válkou. Šijeme šátky a ring slingy a během dneška jsme naší nabídku rozšířili i o šátkové nosítko mei-tai. Nošení nejen že matkám uvolní ruce, poskytne i potřebnou blízkost miminku a může hodně pomoci při zpracování traumat posledních dní. 

Nabízíme také podporu ukrajinským ženám, které se ubytovávají v našem okolí – naučíme používat nosící pomůcky, zprostředkujeme laktační poradkyni i kontakty na další podporu v těhotenství, po porodu a v péči o dítě. Vše samozřejmě zdarma.  

Účastníme se akce „Nosítka pro Ukrajinu“

Pokud máte nosítko, které nepotřebujete a chcete pomoci, darujte jej. Vybraná nosítka poputují na ukrajinské hranice a jsou určeny na pomoc lidem, kteří zůstávají v Ukrajině ale i lidem ze záchytných uprchlických zařízení poblíž hranic. Každé nosítko vybavíme návodem k použití v ukrajinštině a opatříme nezbytnými informacemi pro jak staré dítko je určené. Odvoz nosítek je naplánován na pátek 4. 3. 2022, o dalším termínu budeme informovat.

Nosítko můžete přinést do naší dílny – Vrchlického 830/41, 460 14 Liberec ve všedních dnech:

Po, Út, Čt v čase 8:00 – 15:00
St a Pá v čase 8:00 – 20:00

 
Užitečné odkazy:

Jak mluvit s dětmi o válce

Sbírka SOS Ukrajina - Člověk v tísni

Pomáhej Ukrajině - rozcestník nabídek a poptávek pomoci

Ministerstvo vnitra - informace pro občany Ukrajiny