Pomáháme Ukrajině

Události posledních dní ve mě vyvolaly spoustu emocí. Mám strach, mám vztek, pláču, vysvětluji dětem co se děje, ačkoli mnohdy nevím, co říct a jak to celé uchopit. Soucítím s lidmi, kteří utíkají před válkou. S matkami, které s tím nejnutnějším opouštějí své muže, své domovy a s dětmi odcházejí do neznáma zachránit si holý život. S muži, kteří opouštějí své ženy a děti, aby bránily svou zem, svou svobodu, pravdu. Nesmírně obdivuji odvahu a statečnost všech ukrajinských mužů, žen i dětí.

Moc bych si přála, aby se tohle všechno nestalo. Přála bych si, aby byly rodiny zase spolu. Aby děti neměly noční můry a mohly usnout tátovi v náručí v bezpečí svých vlastních domovů .......To se ale bohužel asi dlouho nestane :-(

Cítím ale i radost a hrdost. Těší mě, jak přemýšlíme co můžeme udělat, jak můžeme pomoci, že považujeme za samozřejmé pomoc nabídnout. A jsem hrdá na tým Loktu She i své blízké, že do toho jdou se mnou. Děkuji!

Šijeme – darujeme - podporujeme

V těchto dnech šijeme pro ukrajinské ženy prchající před válkou. Šijeme šátky a ring slingy a během dneška jsme naší nabídku rozšířili i o šátkové nosítko mei-tai. Nošení nejen že matkám uvolní ruce, poskytne i potřebnou blízkost miminku a může hodně pomoci při zpracování traumat posledních dní. 

Nabízíme také podporu ukrajinským ženám, které se ubytovávají v našem okolí – naučíme používat nosící pomůcky, zprostředkujeme laktační poradkyni i kontakty na další podporu v těhotenství, po porodu a v péči o dítě. Vše samozřejmě zdarma.  

Účastníme se akce „Nosítka pro Ukrajinu“

Pokud máte nosítko, které nepotřebujete a chcete pomoci, darujte jej. Vybraná nosítka poputují na ukrajinské hranice a jsou určeny na pomoc lidem, kteří zůstávají v Ukrajině ale i lidem ze záchytných uprchlických zařízení poblíž hranic. Každé nosítko vybavíme návodem k použití v ukrajinštině a opatříme nezbytnými informacemi pro jak staré dítko je určené. Odvoz nosítek je naplánován na pátek 4. 3. 2022, o dalším termínu budeme informovat.

Nosítko můžete přinést do naší dílny – Vrchlického 830/41, 460 14 Liberec ve všedních dnech:

Po, Út, Čt v čase 8:00 – 15:00
St a Pá v čase 8:00 – 20:00

 
Užitečné odkazy:

Jak mluvit s dětmi o válce

Sbírka SOS Ukrajina - Člověk v tísni

Pomáhej Ukrajině - rozcestník nabídek a poptávek pomoci

Ministerstvo vnitra - informace pro občany Ukrajiny

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení