Jarní sleva 15 % na všechno zboží naší značky od 30. dubna do 8. května * Šátky * Ring slingy * Kabáty, bundy, sukně pro dospělé * Turky, sukně, kalhoty, kombinézy, rukavice pro děti * Pletené zboží * Slevový kód do Vaší objednávky je JARO21

Nošení dětí v létě - díl druhý

Druhý díl článku plného praktických tipů, které vám zpříjemní horké dny.

Přinášíme vám druhou část článku s nápady, které se nám osvědčily v letních dnech. První část najdete zde.

VHODNÝ ÚVAZ

Nošení dětí v létěLétu svědčí vzdušnost a je to skvělý čas na experimenty. Až se nabažíte novinek u oblíbeného zmrzlináře, zkuste pro změnu nový úvaz. Vzdušností vyniká dvojitý kříž nebo klokan, které větrají ze stran, moc příjemný je i ring sling nebo další úvazy na bok jako je Robin's Hip Carry nebo klokan na bok. U malých miminek je v létě dobrou variantou oblíbený kříž s kapsou uvnitř se staženými pruhy.

V létě navíc vyniknou všechna efektní zakončení, protože je nemusíte schovávat pod oblečení :)

CO NA SEBE

V horkém dni se potíme ve všem, ovšem různé materiály si s tím umějí různě dobře poradit. Stálicí léta i zimy je merino vlna - geniální přírodou vymyšlený materiál, který ovcím umožňuje přežít tuhé zimy i teplá léta. Merino vlna je aktivní vlákno, to znamená, že reaguje na teplotu. Je také přirozeně antibakteriální, má vysokou nasákavost vlhkosti a je velmi odolná proti zápachu.

Další oblíbené letní materiály jsou tencel, hedvábí, bambus nebo Outlast. Všechny se vyznačují tím, že oproti bavlně absorbují velké množství vody aniž by měl člověk pocit, že je oblečení vlhké. Tencel a bambus také působí příjemně chladivým dojmem. Hedvábí je zase velmi pevné, takže vrstva oblečení může být opravdu tenká. Navíc má na kůži léčivé účinky.

Nošení dětí v létě, ring slingSkvělý funkční materiál je také lidská kůže: při kontaktu kůže na kůži se teplota hrudníku matky přizpůsobuje potřebám miminka.

Miminku v horkém létě obvykle stačí tenké body s krátkým rukávem, na nožky můžete dát návlečky (které chrání nožky proti slunečním paprskům) nebo je nechat holé - pak je dobré je stínit. Hlavičku nechte nejlépe volnou, pokud se stíníte oba dva společně pod deštníkem - velká část naší termoregulace probíhá právě přes hlavu. Případně můžete volit vzdušný plátěný klobouček, který poskytne stín a hlava přitom může větrat. Hodně větrání probíhá i přes dlaně a plosky nohou - i pro ně v horku platí, že je nejlépe nechat je volné.

Tričko z funkčního materiálu bude příjemné i vám - jen je potřeba myslet na to, že pokud máte funkční oblečení vy, mělo by ho mít i miminko, jinak hrozí, že se mu “propotíte” do bavlněného body (a do šátku) - to platí zejména pro umělé materiály. Ty přírodní jsou nasákavé a většinou přirozeně odolné proti zápachu, protože jsou antibakteriální.

LETNÍ POTÍŽE

Nošení dětí v létě, nožičkyČastou nosící letní potíží jsou fialové nožky malých miminek. Je to jev způsobený pomalejší odtokem žilní krve v povrchových žilách, když je na nožičky miminka vyvinut nějaký tlak - v tomto případě jde o tlak šátku. Miminko má tenkou kůži, skrz kterou jsou všechny změny rychle znát, a může to vypadat skutečně dramaticky, nejde ale o nic závažného. Rozhodně to neznamená, že dochází k zaškrcení přívodu okysličené krve do nohy, což je častá obava.

K vyřešení vám pomůže roztáhnout pruhy šátku, které jdou miminku pod kolínkem, víc do šířky, případně je posunout o chlup dozadu, ke stehýnku. S nožičkou je také dobré zacvičit a zahýbat s ní.

Přejeme vám krásné leto. A máte-li vy nějaký tip na zpříjemnění horkých dnů, který jste v našem článku nenašli, napište nám o něm. Moc rádi ho doplníme.

IMG_8743