Loktu She pomáhá :) Šátky, roušky a jeden splněný slib

Jsme mámy, tety, babičky, stejně jako vy prožíváme všechny události a životní osudy lidí kolem nás. Loktu She je od svého založení firmou, která kromě svého podnikatelského zaměření na výrobu a prodej šátků a oblečení na nošení dětí věnuje pozornost dění kolem nás. Pomáháme maminkám a dětem, dětem a rodinám s různým znevýhodněním ať už zdravotním nebo sociálním. V loňském roce jsme se zaměřili na pomoc pěstounským rodinám a dětem se zdravotním znevýhodněním.

Darovaly jsme šátky na nošení dětí pěstounkám a maminkám samoživitelkám, podpořili jsme dvě dobročinné  on-line akce na pomoc dětem se zdravotními obtížemi.

Při nárazu první covidové vlny jsme i v Loktu She šili roušky, model s kapsou na nanofiltry. Nebyli jsme v tom sami - připojili se k nám další kamarádi a dobrovolníci. Návod na ušití je stále na našem YouTube kanálu. Ušité roušky jsme darovali neziskovým organizacím pečujícím o  osoby bez domova a seniory

Na podzim jsme ušili funkční stylové roušky s natištěným logem kampaně #ProPodporu pro Děti úplňku, sdružení rodičů dětí s poruchami autistického spektra.

Splněný slib aneb povídka o šátku

V roce 2017 jsme navrhli, nechali natkat a připravili k uvedení do prodeje nový šátek. Od samého začátku nám našeptával cosi o své výjimečnosti. Možná proto nám žádný z našich nápadů na jeho pojmenování nepřipadal jako ten pravý.

Jak víte, před uvedením nového šátku každý důkladně testujeme. No a tenhle šátek se při testování vydal na delší výlet, který mu dal jméno - Rhododendrons Hope. Jeho příběh si můžete přečíst na blogu. Díky tomu příběhu uzrála v našich hlavách myšlenka věnovat  5 % z každého prodaného šátku Hope na humanitární pomoc, konkrétně organizaci Člověk v tísni, která ji v široké míře zajišťuje.

V tomto roce se prodal poslední kousek. Celkem bylo prodáno 50 šátků různých délek. Celkovou částku jsme ještě upravili směrem nahoru a v prosinci ji na konto Klubu přátel Člověka v tísni odeslali.

Děkujeme Vám všem, kteří jste spolu s námi koupí šátku pomáhali.