Kojení v šátku

Stává se vám, že miminko v šátku pláče? Rádi byste ho nakojili a nejste si jistí, jak na to? Máme pro vás šikovné video ;)

Když se miminko zaváže do šátku, začne docela často "klovat" a hledat prso. Je to logické - maminčino mlíčko je ta nejlepší věc na světě a když je přímo před nosem...kdo by odolal? Nejjednodušší je téhle potřebě miminka vyhovět. Někdy to jde snadno, někdy ne. Věříme, že postupy a tipy zmíněné v našem videu vám pomůžou. A kdybyste měli nějaké další, budeme moc rádi, když se o ně s námi podělíte

Naučit se kojit v šátku je nesmírně praktické a příjemné pro maminku i pro dítě. Malá miminka se chtějí kojit často a je dobré jim to umožnit. V děloze mělo dítě výživu k dispozici neustále. Po narození je připraveno na to, že mlíčko bude k dispozici, kdykoliv si o něj řekne. Že je to přirozené, je zjevné už ze složení lidského mléka. To je ve srovnání s mlékem savců "hnízdošů" (kteří nechávají svá mláďata v bezpečí hnízda a na dlouhé hodiny je opouštějí kvůli cestám za potravou - patří sem třeba psi) méně tučné a zasytí jen na krátkou dobu. Příroda tedy počítá s tím, že lidské miminko bude kojeno často.

kojeni_v_satkuS ohledem na to, jak je péče o malé miminko náročná a že po porodu je třeba nabírat síly a šestinedělí nejlépe trávit v posteli nebo na gauči s miminkem (zatímco o domácí práce se stará tatínek, babičky, dědečkové nebo kamarádi) - se nicméně přimlouváme za co nejvíc odpočinku s miminkem na sobě.

Když pak ale přijde chuť a potřeba se zvednout a vydat se opět do světa, je přirozenou věcí, že si na sebe miminko přivážete pomocí šátku či nosítka - a snadno se pak stane, že si miminko bude ještě chtít malinko (nebo víc) cucnout mlíčka před spaním nebo po něm. Hodí se to i proto, že miminka často na navázání do šátku reagují "klováním" do maminky a hledáním prsu, což je naprosto normální a instinktivní chování vzhledem k tomu, že mají prso obvykle přímo před sebou (představte si řízek - nebo jinou oblíbenou potravinu - přímo před svým nosem!). Stává se to velmi často i u dětí, které byly právě nakojené. Je pak dobré, když může maminka miminku vyhovět a nechat ho, aby si ještě cuclo mlíčka před spaním. Je to skvělé i v případě, že se miminko v šátku probudí uprostřed nákupních pochůzek ve městě nebo na procházce v lese. Nesporná výhoda je i to, že dítě kojené ve vertikální pozici v šátku je po dopití v ideální pozici pro odříhnutí, čímž odpadá další starost. Kromě toho je kojení v šátku velmi diskrétní, což je zvlášť příjemné na rušných místech nebo v dopravních prostředcích.

Dítě, které je kojené, kdykoliv si řekne, je spokojenější, méně pláče a lépe prospívá. I jeho trávení lépe vyhovuje častý přísun malých porcí. 

 

tencel043

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení