O nás

Loktu She je česká firma založená čtveřicí žen, které jsou podporované stále rostoucím počtem svých dětí a stabilním počtem (zatím) svých mužů. Naším domovem je Liberec. Soustředíme se na výrobu šátků, nosítek a oblečení na nošení dětí.

Název firmy odkazuje na dlouhou tradici nošení v našich krajích. Ještě naše prababičky nosily svá miminka v loktuších nebo trávničkách, braly je všude s sebou a děti tak mohly být se svými maminkami a poznávat od malička svět kolem sebe. Na tuto tradici s pokorou navazujeme. Poznaly jsme se díky nošení miminek v šátku. Vnímáme ho jako krásný, radostný a láskyplný způsob, jak pečovat o své děti. Všechny v tomto ohledu nějakým způsobem podporujeme ženy kolem sebe. Založení Loktu She je dalším krokem v této podpoře. Chceme nabízet kvalitní, krásné a dostupné výrobky, které Vám i Vašim dětem umožní zažít všechny výhody nošení dětí v šátku či nosítku. Je pro nás důležité poskytovat i ověřené a podpůrné informace týkající se láskou naplněného, jemného a kontaktního rodičovství. Naše profesní zázemí je velmi pestré - právnička, lékařka, krejčová a sociální pracovnice. Každá z nás má za sebou spoustu různorodých životních zkušeností. To všechno vnímáme jako velkou výhodu - různé pohledy naši práci obohacují, zároveň umíme pracovat jako tým a táhnout za jeden provaz. Neustále se učíme jedna od druhé.

Není nám lhostejný svět, ve kterém žijeme, proto se snažíme o co nejšetrnější postupy ve výrobě, v dopravě a je pro nás důležité, jaké materiály používáme. Máme radost, že se celá naše výroba odehrává v České republice - a nejčastěji v okolí Liberce. Šátky Loktu She jsou tkané podle našich návrhů na Vysočině. Obšívá je firma, která zaměstnává lidi znevýhodněné na trhu práce. Oblečení na nošení dětí vzniká podle našich vlastních návrhů a střihů v šicích dílnách na Liberecku. Neustále také hledáme možnosti, jak postupovat ještě ohleduplněji vůči lidem i vůči přírodě.

Důležité pro nás je i skloubení rodinného a pracovního života. Stále hledáme cesty, jak pracovat a zároveň být se svými dětmi a muži. Někdy je to náročné, leckdy je to dobrodružné a často je to legrace.

Děkujeme, že jste na této cestě s námi.

Tým Loktu She