Bonding a péče o miminko po porodu: přednáška a diskuze s pediatričkou Pavlou Horáčkovou

Pokud je porod dramatickou bouří, pak čas po něm je obdobím uklidnění, radosti, shledání a seznamování se. Je to nesmírně důležité období, ve kterém se rozhoduje a nastavuje mnohé - a jehož celoživotní význam naše společnost stále podceňuje. Pediatrička Pavla Horáčková v přednášce mluví o tom, co se po porodu děje s miminkem - jakými obrovskými změnami jeho tělo prochází, co v této fázi očekává a potřebuje. Co ví o poporodním období věda? Jak jeho prožití ovlivňuje úspěšnosti kojení a vztah rodiče a dítěte? Vysvětluje také, jak obvykle probíhá péče o miminko v porodnici, jaký je význam jednotlivých vyšetření a zákroků, a jak je provést, aby nenarušovaly soužití novopečené maminky s miminkem.

Přednáška je součástí on-line festivalu Radost z rodičovství, který organizuje Loktu She.

O Pavle Horáčkové: Jsem praktická dětská lékařka a od roku 2008 jsem pracovala na dětském a novorozeneckém oddělení KNL. Moje práce mne naplňovala vždy, ale další obrovskou inspirací pro mne byla vlastní mateřská zkušenost. Můj nyní 3 letý syn mi ukázal přirozenost kontaktního rodičovství, které se mi úžasně osvědčilo i s druhorozenou dcerkou. Stala jsem se laktační poradkyní. Poznala jednoznačný prospěch dětí z nošení na těle rodiče. Nyní moc ráda podporuji rodiny v tomto krásném, ale zároveň novém a mnohdy i náročném období života jejich dětí. Jsem přesvědčená, že pečovat o miminko umí každý rodič intuitivně správně, potřebuje pouze empatického a laskavého průvodce v okamžicích nejistoty.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení