Nošení dětí v létě - díl první

Přinášíme vám tipy, které vám pomohou prožít letní dny příjemně a v pohodě. Otestováno na vlastní kůži a na dětech :)

MÍT SVŮJ STÍN

BirdGarden_Orchidea_8794

Pražící slunce člověka rychle vyčerpá a přehřeje. Nejlepší ochranou před ním je přenosný stín, který vám poskytne deštník. Nebo slunečník - ale kdo ho doma má? Deštník máme všichni :) Zastíní vás i miminko stínem větším, než jaký poskytuje i to největší mexické sombrero. Je to skoro tak osvěžující jako letní déšť! A když po prosluněném dni přijde bouřka, bude se vám hodit, že ho máte s sebou.

Má to dvě nevýhody: přicházíte o jednu volnou ruku a je potřeba unést zvědavé pohledy. Je to ale tak příjemné, že to stojí za to.

Náš příběh: ilustrační fotky k sérii letních tipů jsme fotily s ženami, které nosí poměrně krátce a žádný z tipů zatím nezkoušely. Bylo moc prima slyšet reakce jako: “Ty jo, s tím deštníkem je to fakt super!” nebo “Hmmm, jo, to rozprašovadlo je opravdu osvěžující.”

OCHLADIT SE

IMG_8777Velkým pomocníkem, který se přitom vejde do každé kabelky, je lahvička s rozprašovačem a s vodou. Můžete s ní libovolně poprašovat sebe i miminko. Navíc je to šikovný pomocník, když je potřeba při přebalování očistit zadeček.

Velkým pomocníkem k ochlazení je také pot - byť se v dnešní době snažíme všemožně zbavit. Pot ale při odpařování zbavuje tělo nadbytečného tepla.

Platí to i pro miminko: když jste v kontaktu kůže na kůži, vnímáte teplotu miminka a prokrvení kůže na vašem hrudníku se jí automaticky přizpůsobuje a pomáhá tak miminko podle potřeby ohřát nebo ochladit. Funguje to i při horečce.

DOSTATEČNĚ PÍT

Tekutiny je rozhodně potřeba doplňovat. Pokud své miminko kojíte, máte to jednoduché: kojte ho, kdykoli si o to řekne. Čajíčky ani jiné tekutiny nejsou do půl roku potřeba bez ohledu na to, jak je teplota venku vysoko. Potvrzují to i lékařské studie, ze kterých vyplývá, že když miminko ke kojení dostává jinou tekutinu, tak v součtu vypije méně tekutin, než když je plně kojené. Skvělá zpráva je, že kojit se dá i v šátku.

Děti, které jsou starší než půl roku, si řeknou, jak to chtějí nakombinovat - často i jim mateřské mléko stačí samo o sobě.

A nezapomeňte na sebe, zejména pokud kojíte: přibalte si lahev s čistou vodou.

ZVOLIT SPRÁVNÝ ŠÁTEK

tencel007

Šátek s vestavěnou klimatizací ještě nikdo nevyvinul a je fér říct, že když je vedro k padnutí, bude vám nejspíš vedro ve všem. Pravda ale je, že jsou materiály, ve kterých se to vedro k padnutí zdá přeci jen o něco snesitelnější. Jedním z nich je určitě tencel - lehký, splývavý a na omak chladivý. Navíc rovnoměrně rozvádí vlhkost, která se díky tomu lépe odpařuje. A je antibakteriální.

Velmi příjemný a typický letní materiál je také hedvábí, které má doslova léčivé účinky na pokožku a vyhoví i té nejcitlivější kůži.

Vynikající funkční materiál je také merino vlna: díky své unikátní struktuře je prodyšná a “dýchá”, vlákna navíc aktivně reagují na teplotu. Zvládne pojmout velké množství vlhkosti, a přitom nepůsobí mokrým dojmem. Vlna má přirozeně vysoký faktor sluneční ochrany (kolem UPF 25). Má také antibakteriální účinky, což přispívá i k tomu, že má vysokou odolnost proti zápachu.

Náš příběh: Po zimě, během které jsme na sobě a na dětech testovaly plno nosných nadýchaných šátků, bylo ohromně příjemné se vrátit k tenkým vzdušným šátkům jako je Twist Nancy nebo Samba

Zajímají vás další letní tipy? Mrkněte na druhý díl našeho článku!